Fundacija Moro podpira razvoj mednarodnih šol z IB programom v Sloveniji. Program trenutno združuje več kot 300 študentov iz 40 držav sveta. Vaša donacija bo še izboljšala in nadgradila izobraževanje mladih tudi iz vaše države.

 

Slovenski učenci potujejo v Atene in grški v Ljubljano, 10. 03. 2010

V sodelovanju s Fondacijo Moro, ki bo projekt finančno podprla, bomo organizirali izmenjavo učencev 8. razredov z enako starimi učenci iz šole Costeas- Geitona iz Aten.

Tako bomo aprila in maja organizirali obiske naših učencev v Atenah in grških učencev v Ljubljani.
Izmenjava bo potekala po naslednjem urniku:
– od 22. do 25. aprila bodo Ljubljano obiskali grški učenci,
– od 6. do 9. maja pa bodo učenci OŠ Danile Kumar obiskali Atene.

Fundacija Moro bo financirala organizacijo aktivnosti ( ekskurzije, oglede, nekaj obrokov in aktivnosti) in druge stroške projekta (stroške za učitelje spremljevalce), družine udeležencev pa bodo nudile prenočišče gostom in plačale letalske karte za svoje otroke.

Obe šoli bosta organizirali medkulturne aktivnosti, ekskurzije, oglede in družabne dejavnosti. Prepričani smo, da je to odlična priložnost za naše učence, da se veliko naučijo o gostiteljski šoli, deželi in kulturi.
Irena Šteblaj, direktorica mednarodne šole Danile Kumar